Do 31 lipca bieżącego roku na terenie całej Polski trwa badanie statystyczne koniunktury w gospodarstwie rolnym. Statystycy pytają między innymi o dominujące rodzaje produkcji roślinnej i zwierzęcej, ocenę sytuacji gospodarstwa w ostatnim półroczu czy prognozę sytuacji gospodarstwa rolnego w najbliższym półroczu.
Aby osoby fizyczne wylosowane do tego badania mogły wziąć udział w badaniu on-line, muszą zalogować się za pomocą loginu z listu Prezesa GUS oraz numeru PESEL użytkownika gospodarstwa rolnego. Wskazane osoby mogą także odbyć rozmowę z ankieterem poprzez telefon lub w trakcie jego wizyty w gospodarstwie w dniach od 22 do 31 lipca 2024 roku.
Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą udzielić wymaganych informacji samodzielnie wypełniając od 15 do 26 lipca 2024 roku formularz przez Internet, dostępny na stronie: raport.stat.gov.pl
Aby wziąć udział w badaniu on-line, trzeba zalogować się za pomocą danych uwierzytelniających, z Portalu Sprawozdawczego GUS albo odbyć rozmowę z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego w dniach 29-31 lipca 2024 roku.
Jakie informacje zbiera Główny Urząd Statystyczny?
- Informacje ogólne o gospodarstwie rolnym i osobie kierującej gospodarstwem.
- Jakie rodzaje produkcji roślinnej oraz zwierzęcej dominują w naszym kraju.
- Zmiany zachodzące w produkcji roślinnej i zwierzęcej.
- Subiektywną ocenę sytuacji gospodarstwa rolnego w ciągu ostatniego półrocza.
- Subiektywną prognoza sytuacji gospodarstwa rolnego w najbliższym półroczu.
Badanie służy pozyskaniu rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian w produkcji zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Otrzymane wyniki pomogą kształtować politykę rolną i żywnościową kraju.
Z zebranych danych będą korzystać instytucje rządowe i samorządowe, naukowcy, ale także sami rolnicy, dla których mogą być one wskazówką przy podejmowaniu decyzji gospodarczych.
Wszelkie informacje nt. badań ankietowych oraz potwierdzenia tożsamości ankietera statystycznego można uzyskać również dzwoniąc na infolinię statystyczną 22 279 99 99; następnie wybrać wew. 7 i następnie 1 badania ankietowe rolne.
Telefon infolinii czynny jest od 10 do 31 lipca br. w godzinach 8.00-15.00 (z wyłączeniem sobót, niedziel) – opłata zgodna z taryfą operatora.